W dniach 14-15 maja br. na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Bauhaus 1919-2019 Past/Present/Future”. Jako producent farb i chemii budowlanej marki Primacol byliśmy oficjalnym partnerem wydarzenia.

W roku bieżącym przypada setna rocznica powstania Bauhausu. Organizatorzy, władze Wydziału Architektury PB oraz Fundacja na Rzecz Rozwoju Politechniki Białostockiej, uznali, że okrągły jubileusz powołania legendarnej szkoły artystycznej jest doskonałą okazją, aby wszcząć dyskusję o jej dziedzictwie i wpływie na myślenie wielu pokoleń europejskich architektów. Do rozmowy na ten temat zaprosili wielu znakomitych gości. W konferencji wzięli udział członkowie Saksońskiej oraz Berlińskiej Akademii Sztuki, naukowcy i doktoranci z Rosji, Rumunii, Czech, Węgier, Łotwy, Ukrainy i Polski.

Jako oficjalny partner wydarzenia mieliśmy możliwość zaistnienia z naszymi produktami. W czasie trwania sesji naukowej na terenie Wydziału Architektury zamontowaliśmy specjalną instalację z ekspozycją marki Primacol Decorative. Każdy uczestnik miał możliwość zapoznania się zaprezentowanymi efektami dekoracyjnymi i rozmowy na ich temat.