Firma Unicell Poland, producent farb i chemii budowlanej marki Primacol oraz produktów do dekoracji i ochrony drewna marki LuxDecor, została laureatem rankingu „Gazele Biznesu 2020” organizowanego przez Puls Biznesu. Tytuł jest potwierdzeniem dynamicznego rozwoju i finansowej transparentności przedsiębiorstwa. To nie pierwsze wyróżnienie tego typu. Wcześniej firma była laureatem „Gazel” w latach: 2007, 2011, 2013.

Ranking „Gazele Biznesu” ma na celu wskazanie najprężniej rozwijających się podmiotów z sektora MŚP. Do udziału w przedsięwzięciu firmy mogą zgłaszać się same lub zostać wyłonione przez wywiadownię biznesową współpracującą z organizatorem.

Tytuł „Gazeli Biznesu” przyznawany jest w oparciu o wyniki, jakie firma osiągnęła w ciągu ostatnich trzech lat. Pod uwagę brane są następujące kryteria: nieprzerwane prowadzenie działalności przez ten czas, przychody ze sprzedaży między 3 a 200 mln złotych w roku bazowym, wzrost przychodów ze sprzedaży w badanym okresie, brak strat w badanym okresie oraz złożenie sprawozdań finansowych do KRS i przekazanie ich wywiadowni gospodarczej.

-Bardzo nam miło, że po raz kolejny znaleźliśmy się w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm w sektorze MŚP – mówi Bartłomiej Sawulski, Dyrektor ds. Rozwoju i Marketingu w firmie Unicell Poland. Takie wyróżnienie zobowiązuje do wzmożonej pracy na rzecz rozwoju przedsiębiorstwa, szczególnie w obecnych, nieprzewidywalnych czasach. Jednocześnie to potwierdzenie, że warto odważnie realizować założone cele.

„Gazele Biznesu” to najstarszy, najbardziej wiarygodny i najpopularniejszy ranking małych i średnich firm w Polsce. „Puls Biznesu” organizuje go nieprzerwanie od 2000 r., realizując misję wspierania przedsiębiorczości. Ranking bazuje na najbardziej obiektywnych kryteriach – wynikach finansowych, a udział w nim jest bezpłatny. Podobne zestawienia są sporządzane w: Szwecji, Danii, Słowenii i w republikach nadbałtyckich.