Fot. Andrzej Kostuś

W miniony weekend odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja gali FAME MMA. Trailer zapowiadający wydarzenie został nakręcony przez duet KEELEE (Krzysztof Kiziewicz, Radovan Lee). Do zdjęć wykorzystano specjalną, złotą farbę, która została przygotowana w laboratorium marki Primacol.

W filmie wystąpili zawodnicy FAME MMA. Scenariusz zakładał stworzenie ujęć dokumentalnych i prezentację ich sylwetek. Twórcy sięgnęli do przeszłości bohaterów i przeanalizowali to, na jakiej podstawie stali się rozpoznawalni.

Bardzo ważną rolę w produkcji odegrał kolor. Tu twórcy postawili na złoto. Występujący w filmie zawodnicy są malowani i oblewani farbą w tej barwie. Od początku było wiadomo, że nie można wykorzystać prawdziwej farby do ścian. Należało stworzyć zamiennik, który do złudzenia będzie przypominał farbę, ale jednocześnie będzie całkowicie bezpieczny dla użytkownika. Do realizacji tego przedsięwzięcia zaproszono markę Primacol.

Kiedy zdecydowaliśmy się na zastosowanie produktu, który będzie zastępował farbę, od razu pomyśleliśmy o Primacolu – mówi Krzysztof Kiziewicz, współautor klipu. Kilka lat temu otrzymaliśmy od nich podobny zamiennik, który wykorzystaliśmy do realizacji klipu Lowlanders. The Urban Tribe. W tym wypadku chodziło o specjalną, złotą farbę, która nie będzie zasychać i nie będzie toksyczna. Wspólnie ustaliliśmy odcień złota, gęstość i rozpływność cieczy. Po kilku dniach technolodzy z laboratorium marki Primacol przekazali nam gotowy produkt.

Na potrzeby zdjęć wyprodukowano 120 litrów specjalnej farby w kolorze starego złota. Dodatkowo wykorzystano też sproszkowany pigment w tym samym odcieniu. Wynik jest niezwykle spektakularny. Już w pierwszą dobę po publikacji film zyskał ponad milion odtworzeń i został zauważony przez wszystkie media w Polsce. Produkt wykorzystano również w trakcie gali finałowej. Norman Parke, kiedy odbierał złoto za swój występ, został dodatkowo oblany opisywaną farbą.

Galeria zdjęć

  • trailer-fame-mma-10-primacol-1
  • trailer-fame-mma-10-primacol-2
  • trailer-fame-mma-10-primacol-3
  • trailer-fame-mma-10-primacol-4
  • trailer-fame-mma-10-primacol-5
  • trailer-fame-mma-10-primacol-6

Fot. Andrzej Kostuś