Fot. Alter Studio

Firma Unicell Poland, producent farb i chemii budowlanej marki Primacol, została uznana przez Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku za najlepszego pracodawcę wśród dużych przedsiębiorstw w powiecie białostockim.

Nagrodę przyznano w ramach konkursu „Pracodawca – Partner 2016”. Firma była oceniana w oparciu o następujące kryteria: tworzenie nowych miejsc pracy, korzystanie z usług pośrednictwa w kontekście rekrutacji pracowników oraz okres działalności. Kapituła konkursu, w skład której weszli m.in.: Antoni Pełkowski – starosta białostocki, Dorota Kolęda – dyrektor PUP w Białymstoku oraz przedstawiciele lokalnych środowisk biznesowych, wyłoniła troje laureatów z Białegostoku i tyle samo z powiatu białostockiego. Każdorazowo przyznawano nagrodę małemu, średniemu i dużemu przedsiębiorstwu. Unicell Poland został liderem wśród dużych firm w powiecie białostockim.

Bardzo się cieszymy z tego wyróżnienia – mówi Bartłomiej Sawulski, Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju w firmie Unicell Poland. Tym bardziej nam miło, że tym razem nie tyle stawaliśmy do typowego konkursu, co po prostu docenione zostało funkcjonowanie firmy oraz jej nieustanny rozwój. Mamy nadzieję, że zatrudnienie w Unicellu będzie nieustannie rosło i dzięki temu jeszcze niejednokrotnie otrzymamy tytuł.

Firma Unicell Poland powstała w 1998 roku i jest polsko-holenderskim producentem i dystrybutorem artykułów chemii budowlanej. W swoim portfolio posiada marki: Primacol Professional (farby, impregnaty, kleje, grunty, czyściki, lakiery), Primacol Decorative – system kreatywnej dekoracji (tynki, pasty, farby strukturalne, werniksy, szablony i inne) oraz LuxDecor – produkty do ochrony i impregnacji drewna (bejce, lakiery, impregnaty). Ponadto przedsiębiorstwo produkuje chemię budowlaną pod marką klienta (private label). Firma posiada własne laboratoria badawcze oraz linie produkcyjne wyposażone w nowoczesne urządzenia. Dzięki temu może poszczycić się bardzo szeroką ofertą, a jej produkty mają bardzo dobrą relację ceny do jakości.

Asortyment firmy Unicell Poland, poza rynkiem rodzimym, dostępny jest w 32 państwach, nawet tak egzotycznych jak: Cypr, Mongolia, Brazylia czy Chiny. Do każdego z rynków zewnętrznych przedsiębiorstwo podchodzi bardzo profesjonalnie, dopasowując ofertę do konkretnego zapotrzebowania i wymogów. Nieustanny rozwój, bardzo elastyczne podejście do każdego klienta, wysoka jakość produktów i atrakcyjne ceny budują markę Unicell Poland jako rzetelnej firmy o zasięgu międzynarodowym, oferującej kompleksowe rozwiązania dla branży budowlanej.