Prace remontowe, mające na celu odświeżenie elewacji UDSK w Białymstoku dobiegły końca, a całość zwieńczyła konferencja prasowa zorganizowana 3.01.2023 roku na której pojawiła się Dyrektor szpitala dziecięcego – Anna Wasilewska, Marszałek Województwa Podlaskiego – Artur Kosicki, Maciej Dybacki odpowiedzialny za projekt architektoniczny oraz Prezes firmy Unicell International, producent marki Primacol, która przekazała farby na renowację budynku – Bartłomiej Sawulski.

W czerwcu ubiegłego roku firma Unicell International podpisała z Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalem Klinicznym im. L.Zamenhofa w Białymstoku umowę o wzajemnej współpracy. Na jej podstawie ustalono, że elewacja placówki zostanie odnowiona przy wykorzystaniu 500l farby fasadowej z linii Primacol Professional.

Prace zostały przeprowadzone w ostatnim kwartale 2022 roku. Wykorzystano farbę fasadową specjalnie barwioną na kolory: seledynowy, fioletowy, szary, niebieski i biały. Dzięki zastosowaniu wielu barw, spójnych z wcześniej zrobionym na ścianie szpitala muralu, budynek ten wygląda przyjaźniej i nie wzbudza lęku wśród dzieci.