Firma Unicell International, producent farb i chemii budowlanej marki Primacol, wsparła dwie zawodniczki z klubu Kyokushin Team Wasilków, które zdobyły czołowe miejsca na międzynarodowym turnieju Fullcontact Karate Prague Open.

Nagrodzone zawodniczki to Julia i Wiktoria. Każda z nich już od kilku lat trenuje Karate Kyokushin w klubie z Wasilkowa. Dziewczynki, pomimo młodego wieku, mają spore doświadczenie w startach na zawodach w Polsce i za granicą. Niemal każdy ze startów w ich wykonaniu kończył się medalem.

Tak samo było w ostatni weekend. W sobotę 19.02.22 wzięły udział w międzynarodowym turnieju Fullcontact Karate Prague Open, który odbył się w czeskiej Pradze. Tym razem to były także bardzo dobre występy. Wiktoria w swojej kategorii wagowej nie miała sobie równych i zajęła I miejsce. Julia stoczyła trzy trudne walki i w finale, podczas dogrywki, nieznacznie ustąpiła pola przeciwniczce, zdobywając tym samym II miejsce.

Turniej był o tyle istotny, że zawodnicy walczyli bez ochraniaczy na tułów, każdy cios był mocno odczuwalny. Dziewczynki w ten sposób walczyły po raz pierwszy. Tym bardziej zasługują na ogromne brawa. Firma Unicell International, chcąc je docenić i jeszcze bardziej zmotywować, przyznała im jednorazowe stypendia. Wiktoria, za zajęcie I miejsca, otrzymała czek na 600 złotych, a Julia, za miejsce II, 300 złotych. To nie pierwsze wsparcie lokalnego klubu Karate Kyokushin ze strony przedsiębiorstwa.

Fot. Unicell International Sp. z o.o.