W dniu 17.06.22 (piątek) przedstawiciele Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku i firmy Unicell International Sp. z o.o., producenta farb i chemii budowlanej marki Primacol podpisali umowę o wzajemnej współpracy. Na jej podstawie ustalono, że elewacja placówki zostanie odnowiona przy wykorzystaniu farby fasadowej z linii Primacol Professional. Realizacja ustalonych działań nastąpi jesienią tego roku.

Strony ustaliły, że do odmalowania elewacji zostanie wykorzystane 500 l farby fasadowej Silatex Primacol Professional. Farba zostanie zabarwiona na kolor wskazany przez Szpital i dostarczona na miejsce w chwili rozpoczęcia prac. Koszt wzajemnych działań wyceniono na 25 000 złotych.

Jesteśmy firmą świadomą i odpowiedzialną społecznie – mówi Bartłomiej Sawulski, Dyrektor działu Marketingu i Rozwoju w firmie Unicell International. Bardzo często angażujemy się w różne działania o charakterze lokalnym i ogólnym. Kiedy otrzymaliśmy informację, że Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny poszukuje wsparcia w kwestii dostarczenia farby elewacyjnej, od razu zgłosiliśmy chęć współpracy. Obie strony były bardzo szybko się porozumiały i podpisaliśmy umowę. Bardzo się cieszę, że nasza farba znajdzie się na elewacji Szpitala.

Po podpisaniu umowy władze UDSK w Białymstoku ogłoszą przetarg na wyłonienie wykonawcy, który zajmie się oczyszczeniem i odgrzybieniem elewacji, a następnie jej pomalowaniem. Realizacja zakłada odnowienie budynków parterowych Szpitala, na które składają się: SOR, przychodnie specjalistyczne, aula wykładowa, hala główna i ciągi komunikacyjne. W przyszłości przewidziane jest również odmalowanie bloku mieszczącego oddziały szpitalne. W tej chwili jednak trwa tam montaż klimatyzacji, wymiana stolarki okiennej i odnawianie wnętrz poszczególnych oddziałów. Odnowienie elewacji jest przewidziane po zakończeniu wszystkich tych prac.

Bardzo się cieszę, że odpowiedź na naszą prośbę o dostarczenie farby elewacyjnej była pozytywna i tak szybka – mówi Anna Wasilewska, Dyrektor UDSK im. J. Zamenhofa w Białymstoku. Jednocześnie bardzo miło, że zgłosiła się do nas firma lokalna. Kiedy na naszej ścianie frontowej powstał nowy mural, wówczas było jasne, że reszta murów wymaga bardzo szybkiego odświeżenia. Jesteśmy jedynym w województwie podlaskim wysokospecjalistycznym szpitalem dla dzieci. Codziennie trafiają do nas setki małych pacjentów, o których kompleksowo troszczy się nasz personel. Musimy zadbać nie tylko o ich zdrowie fizyczne, ale też o dobry nastrój, dlatego uważamy, że elewacja szpitala nie powinna odstraszać. Obecnie jesteśmy w trakcie kompleksowego remontu wnętrz szpitala. Mam nadzieję, że po ich zakończeniu i odmalowaniu elewacji pobyt w szpitalu nie będzie już tak uciążliwy zarówno dla małych pacjentów, jak i ich opiekunów.

Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa w Białymstoku został wybudowany w latach 80 ubiegłego wieku. Obecnie jest największym na Podlasiu ośrodkiem diagnostyczno-leczniczym dla dzieci i młodzieży w wieku od 0 do 18 lat. UDSK jest samodzielnym publicznym zakładem zdrowotnym, którego organem założycielskim jest Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. W 16 klinikach i oddziałach posiadających 331 łóżek, hospitalizowanych jest rocznie ponad 20 tys. osób, a w 34 poradniach specjalistycznych leczy się ponad 130 tys. pacjentów.

Fot. UDSK, Unicell International