Drużyna futbolu amerykańskiego Lowlanders Białystok i firma Unicell Poland, producent farb i chemii budowlanej marki Primacol, ogłosiły przedłużenie współpracy na kolejny sezon rozgrywek Topligi. Na mocy podpisanej umowy firma pozostaje sponsorem tytularnym zespołu, a oficjalna nazwa drużyny niezmiennie brzmi Primacol Lowlanders Białystok.

Kolejną umowę o współpracy podpisano 17 listopada 2016 roku. Treść dokumentu zakłada szeroką, wieloaspektową współpracę i szereg obustronnych działań, mających na celu jak najszersze promowanie obu marek.

-Drużyna Primacol Lowlanders Białystok przez ostatnie lata wielokrotnie udowadniała, że ma w sobie ogromny potencjał zarówno na płaszczyźnie sportowej, jak i marketingowej – komentuje Bartłomiej Sawulski, Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju w firmie Unicell Poland. Bardzo się cieszymy, że mamy wpływ na te sukcesy. Sądzę, że przez te kilka lat naprawdę dobrze się ze sobą poznaliśmy i wypracowaliśmy bardzo dobre relacje. Przedłużenie współpracy z zespołem było więc dla nas czymś naturalnym. Jesteśmy z nimi od początku rozgrywek w Toplidze i mam nadzieję, że ta współpraca będzie długotrwała. Obiecuję, że jeszcze niejednokrotnie wspólnie wszystkich pozytywnie zaskoczymy.

W kolejny już sezon rozgrywek wchodzimy z marką Primacol!

-Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w kolejny już sezon rozgrywek wchodzimy z marką Primacol – mówi Rafał Bierć, Prezes Zarządu Primacol Lowlanders Białystok. Już po wstępnych rozmowach o przedłużeniu współpracy było jasne, że pozostajemy z tym samym sponsorem tytularnym. Współpraca układa się bardzo dobrze, dlatego nie byliśmy nawet zainteresowani zmianami na tym polu. Primacol Lowlanders Białystok to nazwa która wszystkim wbiła się w pamięć. Dzięki wsparciu sponsorów mamy możliwość rozwoju bez niepotrzebnego stresu związanego z finansami. Zawodnicy mogą skupić się na przygotowaniach do rozgrywek, a Zarząd na pozyskiwaniu nowych graczy i kadry trenerskiej. Dodatkowo udało nam się powołać drużynę Primacol Lowlanders Juniors, w związku z czym możemy też szkolić przyszłych zawodników pierwszego składu. Wszystko więc odbywa się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli.

Primacol Lowlanders Białystok

Drużyna Primacol Lowlanders Białystok

Drużyna Primacol Lowlanders Białystok istnieje nieprzerwanie od początku 2006 roku. Obecnie jest w trakcie przygotowań do kolejnego sezonu w Toplidze – najwyższej klasie rozgrywek na szczeblu ogólnopolskim oraz szkoli swoich juniorów. Zeszły sezon rozgrywek zespół zakończył na bardzo wysokim, trzecim miejscu. Lowlandersi niemalże otarli się o polski Super Finał, nieznacznie oddając pola drużynom Seahawks Gdynia i Panthers Wrocław. Warto też zauważyć, że aż ośmiu zawodników Primacol Lowlanders Białystok zostało powołanych do składu Reprezentacji Polski w futbolu amerykańskim.